پیک سنجش

عربستان باید همه تبعات فاجعه منا را بپذیرد

عربستان باید همه تبعات فاجعه منا را بپذیرد    
۱۳۹۴\۰۸\۱۴ - ۱۲:۴۹ PM


معاون عربی آفریقایی وزارت امور خارجه تاکید کرد:عربستان نسبت به فاجعه منا مسئول است و باید همه تبعات ، از جمله حقوقی آنرا متحمل گردد.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما امیرعبداللهیان افزود : در جریان مذاکرات اخیر رییس سازمان حج و زیارت و سرکنسول کشورمان در جده با مقامات سعودی ، بار دیگر موضوع تعیین سرنوشت اقای رکن ابادی بصورت ویژه پیگیری شد.


وی با بیان اینکه  این موضوع برای چندمین به کاردار سعودی در تهران منتقل شده است گفت: پیگیری ها تا تعیین وضعیت اخرین مفقود فاجعه منا بدون إغماض و با جدیت ادامه می یابد.


معاون وزیر امورخارجه خاطرنشان کرد:در سطح بین الملل نیز علاوه بر طرح موضوع توسط وزیر خارجه کشورمان با مقامات سازمان ملل ، از طریق صلیب سرخ جهانی موضوع پیگیری می شود.
----------
پایگاههای عربستان زیر حملات نیروهای یمنی    
۱۳۹۴\۰۸\۱۴ - ۱۲:۵۰ PM


نیروهای یمنی تجهیزات و پایگاه های سعودی در نجران، جیزان و عسیر را هدف قرار دادند.


به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره، در درگیری میان ارتش و نیروهای مقاومت مردمی یمن با نظامیان عربستان  در جیزان، نجران و عسیر ، شماری از نظامیان سعودی کشته و مقادیری از تجهیزات نظامی آنها منهدم شد.

توپخانه ارتش و نیروهای مردمی یمن پایگاه الشبکه عربستان در الخوبه را هدف قرار داده و روستای خل نیز در منطقه جیزان هدف گلوله های یگان موشکی قرار گرفت.

همزمان نیروهای یمنی توپخانه دشمن در پایگاه نظامی المصفق را با دقت تمام، هدف قرار دادند. شماری از نظامیان سعودی نیز در حمله توپخانه ای به محل تجمع آنها در پایگاه الحثیره به هلاکت رسیدند.

پایگاه نظامی جلاح یکی دیگر از پایگاه های نظامی دشمن منهدم شد.

یگان موشکی نیروهای یمنی منطقه الخضراء را موشک باران کردند که در پی آن ده تانک دشمن از منطقه گریختند.

پایگاه نظامی العش نیز خمپاره باران شد. دو پایگاه رجلا و نهوقه و پایگاه بن یالین و مرکز دیدبانی سقام نیز موشک باران شد.

در منطقه عسیر عربستان توپخانه نیروهای یمنی ارتفاعات الشیبانی را هدف قرار دادند. پایگاه های الحضار و ملطه به وسیله چند خمپاره هدف گرفته شد.

محل تجمع نیروهای سعودی در منطقه مرزی الربوعه نیز هدف قرار گرفته شد.

همچنین یگان موشکی ارتش و نیروهای مقاومت مردمی یمن پایگاه المعطن و العین الحاره و قزع در جیزان عربستان را با دوازده موشک هدف قرار داد.

عبدالله المعلمی نماینده عربستان سعودی در سازمان ملل متحد در خصوص برگزاری مذاکرات میان طرفهای دخیل در مناقشه یمن ابراز امیدواری کرد.

از چند هفته پیش کارهای مقدماتی گفتگوی دولت یمن و نیروهای انصارالله یا انقلابیون این کشور پیگیری می شود و انتظار می رود که در همین ماه این گفتگوها آغاز شود.

اسماعیل ولد شیخ احمد فرستاده سازمان ملل متحد در یمن برای برگزاری مذاکرات میان دولت یمن که از حمایت عربستان سعودی برخوردار است و نیروهای انقلابی یمن یا انصارالله که تحت حمایت ایران هستند و سال گذشته کنترل صنعا پایتخت یمن را به دست گرفتند، تلاش های زیادی کرده است.

نماینده عربستان در سازمان ملل متحد در دیدار با مسئولان یمنی در آمریکا تاکید کرد:" ما نسبت به مذاکرات یمن خوشبین هستیم و امیدوار هستیم که مطابق برنامه این گفتگوها برگزار شود."

المعلمی خاطر نشان کرد شبه نظامیان یمن که ابتدا تلاش کرده بودند درخواست عقب نشینی از مناطق تحت تصرف خود را دور بزنند، اخیرا تغییر موضع داده و آماده هستند درباره عقب نشینی از این مناطق مذاکره کنند.

عربستان سعودی مارس گذشته به اتفاق برخی از کشورهای عرب حملات هوایی خود را بر ضد نیروهای مردمی یمن آغاز کرد. در این حملات بسیاری از غیرنظامیان یمنی نیز کشته شده اند.

مناقشه مسلحانه یمن اواخر ماه مارس زمانی تشدید شد که ائتلافی از کشورهای عرب به فرماندهی عربستان سعودی حملات هوایی گسترده خود را به منظور متوقف کردن پیشرفت گروه انصارالله که تلاش می کرد کنترل شهر عدن و بخشهای دیگر یمن را به دست گیرد، آغاز کردند. ائتلاف کشورهای عرب ازگروههای مخالف انقلاب مردمی یمن که در مقابله با انصارالله ناتوان هستند، حمایت می کند.

سازمان ملل متحد بحران انسانی در یمن را یکی از وخیم ترین بحرانها در جهان دانسته و هشدار داده است که هشتاد درصد از مردم این کشور با خطر قحطی مواجه هستند.

خالد الایمنی نماینده یمن در سازمان ملل متحد اعلام کرد برنامه مذاکرات صلح یمن این هفته نهایی خواهد شد و فرستاده سازمان ملل متحد در یمن به زودی برای اعلام این خبر به نیویورک خواهد رفت.

فرستاده سازمان ملل متحد در یمن به تازگی اعلام کرد انتظار دارد مذاکرات صلح یمن دهم تا پانزدهم نوامبر آغاز شود.

الایمنی خاطر نشان کرد در مذاکرات صلح یمن عقب نشینی تدریجی شبه نظامیان از صنعا و دیگر مناطقی که اشغال کرده اند، مورد بررسی قرار خواهد گرفت. وی تصریح کرد این یک دیدگاه کلی و مثبت است.

پیشنهاد اول سازمان ملل متحد درباره مذاکرات صلح یمن که ژوئن گذشته ارائه شده بود، راه به جایی نبرد.

نیروهای انقلابی یمن که در حملات خود از حمایت طرفداران علی عبدالله صالح رئیس جمهور پیشین یمن برخوردار هستند، سپتامبر سال دو هزار و چهارده صنعا را به تصرف خود درآوردند و کنترل چندین منطقه دیگر را نیز به دست گرفتند.

ژوئیه گذشته نیروهای دولتی یمن با حمایت ائتلاف نظامی عربستان سعودی موفق شدند نیروهای مردمی را از پنج استان جنوبی یمن بیرون کنند تا بتوانند از این پس به فکر آزادسازی صنعا باشند.

علاوه بر مناقشه مسلحانه در یمن که تلفات و خسارات زیادی بر جا گذاشته است گردباد بی‌سابقه ای نیز این هفته برخی از مناطق یمن را درنوردید و بارانهای سیل آسایی در این کشور اتفاق افتاد که خسارتهای سنگین به بار آورد.
_________________


سنگینی یاد غم ها را ، با تنهایی دو چندان می کنی ، به میان آدمیان رو و در شادمانی آنها همراه شو ، لبخندها و پایکوبی آدمیان ، شکوفه های امید را در دلت بارور می سازد. حکیم ارد بزرگ (Great Orod)

کسی که همواره ، ساز ناله اش کوک است ، دمادم ، زندگی خود و نزدیکانش را ، تلخ و تاریک می کند . حکیم ارد بزرگ (پدر فلسفه نوین)

کشورهای غمگین، سهم تولید جهانی شان کم و میزان بیکاری مردمشان بسیار است. حکیم ارد بزرگ

شادی کجاست؟ جای که همه ارزشمند هستند. حکیم ارد بزرگ (برترین فیلسوف جهان)

پدر فلسفه جدید ، پدر فلسفه نوین ایران ، بزرگترین فیلسوف معاصر ، جمله نوشته های بزرگ ، عکس سخنان بزرگان ، عکس جملات بزرگان ، عکس جملات حکیم ارد بزرگ ،  ارد بزرگ  , حکیم ارد بزرگ , اردبزرگ , حکیم اردبزرگ , ارود بزرگ , اورد بزرگ , مجتبی شرکا , مجتبی شرکاء , great orod , hakim orod bozorg , بزرگترین فیلسوف جهان , فیلسوف جهانی کشورمان حکیم ارد بزرگ ، کتابها و سخنان حکیم ارد بزرگ بزرگترین فیلسوف جهان و پدر فلسفه نوین ، Doubtless, now Great Orod is the greatest philosopher of world  ، فیلسوف ایرانی  , پدر فلسفه نوین , پدر فلسفه جدید , فیلسوف بزرگ ، حکیم ارد بزرگ , Great Orod is the greatest philosopher of world

 

 به خانه ها و فروشگاه هایی که در آنها ، لاشه خشک شده جانوران و یا پوست کنده شده آنها گذاشته شده است ، پا نگذارید . حکیم ارد بزرگ

ارد ، دوست هیچ شکارچی نیست . حکیم ارد بزرگ (پدر فلسفه نوین)

از آدمیانی که آب و زمین و هوا را نابود می کنند ، مهر مجویید ، دولت ها باید با قوانین و هنجارهای درست ، پیشدار چنین رفتارهایی از سوی آدم های لاابالی شوند. حکیم ارد بزرگ (فیلسوف ایرانی)

از روستاها تا شهرها ، همه جا ، نیاز به وجود "سازمان های مردم نهاد زیست محیطی" هست . حکیم ارد بزرگ

دشمنان و نابودگران جنگلها را ، باید به سرزمینهای خشک و گرم فرستاد . حکیم ارد بزرگ (Great Orod)

دگرگونی ، پایکوبی زمین است ، برای پویش و زندگی . حکیم ارد بزرگ

بخشاینده ترین آدمیان آنانی هستند که تخم امید را در دل نا امیدان میکارند . حکیم ارد بزرگ

بخشش ، اندازه فر و شکوه آدمی را نشان می دهد .  حکیم ارد بزرگ


نظرات (0)
نام :
ایمیل : [پنهان میماند]
وب/وبلاگ :
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
داستان پاندا کو نفوکار در ایران

سیندرلا در ایران

نقد سریال میخک

بررسی فیلم لوسی

سریال رودخانه برفی

نقد سریال عطسه از مهران مدیری - رها ماهرو

جیگر ، کلاه قرمزی

سریال نفس گرم

سریال های نوروز 1395

نقد و بررسی فیلم پذیرایی ساده - رها ماهرو

در حاشیه 2

سریال آسمان من

حکیم ارد بزرگ , ارد بزرگ , Great Orod , philosophy , Iranian philosopher